Legoları Koruyun

LEGO Projelerini Yapım Ortasında Korumanın Yolları

Bugünkü yazıda, LEGO oyuncak setlerinin bitmemiş kreasyonlarını, geri dönmeye hazır olana kadar güvenle saklamasına yardımcı olacak farklı ipuçlarını keşfedeceğiz. Projeleri güvenle depolamanın ve koleksiyonunuzu düzenli tutmanın bir yolunu arıyorsanız bu ipuçlarına bir göz atın.

LEGO’ları Nerede Saklayacaksınız?

Bir bina projesinin bozulmadan kalmasını sağlamanın en iyi yolu, projeyi devam eden işler için belirlediğiniz bir yerde saklamaktır. Oda arkadaşlarınızın, kardeşlerinizin, partnerinizin, çocuklarınızın veya iş arkadaşlarınızın konumunuzun nerede olduğunu bilmelerine izin verdiğinizden emin olun, böylece hiçbir şeyle uğraşmasınlar ve projenizi bozma riskine girsinler.

Evcil Hayvanlardan ve Bebeklerden Uzak Tutun

Evcil hayvanlarınızı ve çocuklarınızı eğitmenin yanı sıra, onlar yine de çalışma alanınıza girebilir ve kreasyonlarınızı karıştırabilir. Bunu önlemek için, saklama alanını kilitli veya erişilemez bir yerde tutun. Bir bebek kapısı kullanabilir, çocuk emniyetli kolları takabilir veya sadece kapıyı kilitleyebilirsiniz.

Projenizi Temel Üzerinde Kurun

LEGO tasarımınızı bir günde bitiremiyorsanız korumanın bir başka yolu da onu bir temel üzerine inşa etmektir. Bu size kelimenin tam anlamıyla projenizi ilerletmek için bir temel sağlar. Tüm küçük parçalar, idare edebileceğiniz büyük, düz bir parçaya tutturulmuşsa, projenizin parçalanma olasılığı, projenin kendisini ele alarak hareket ettirmeye çalışmanıza göre daha düşüktür.

Yapılarınızı Yerde Saklayın

Projelerinizi yüksekte saklamak, küçük çocukların veya evcil hayvanların onlara ulaşmasını engelleyebilirken, düşme ve tamamen yok olma riski altındadır. Projenizi yere yakın bir yerde saklamanızı öneririz, böylelikle düşecek olsalardı, hasar varsa o kadar fazla olmaz. Projelerinizi daha düşük bir noktada depolamak, aynı zamanda onları kilitlemek için belirli bir yere sahip olmanızı önermemizin nedenidir.

Durduğunuz Yeri İşaretleyin

Bu, yapınızın güvenliğini doğrudan etkilemese de, daha sonra tekrar inşa etmeye başladığınızda üretkenliğe yardımcı olur. Projenizi kaydetmeden önce tüm bir adımı tamamladığınızdan emin olun. Yeniden inşa etmeye tam olarak nereden başlayacağınızı bilmeniz için kullanım kılavuzunda nerede duracağınızı işaretlemek de iyi bir fikirdir.