MİNRCRAFT REDSTONE SAVAŞI İLE KEYİFLİ BİR YAPIM DENEYİMİ

MİNRCRAFT REDSTONE SAVAŞI İLE KEYİFLİ BİR YAPIM DENEYİMİ

LEGO 21163 Minecraft Redstone Savaşı 

Minecraft Redstone Savaşı oyunundan ilham alan bu yapım setini yapmaya başlamadan önce çocuklara öncelikle Minecraft Zindanlarında biraz oynamalarını öneririz. Aslında son derece eğlenceli olan bu yapım setini bir araya getirmek için elinizde kalın bir yapım kılavuzu bulunmasına gerek yok.    

LEGO setinin ambalajının sunumu oldukça güzel ve hatta yapım setini bir parça gölgede bırakıyor diyebiliriz. Sizleri renkli ve sürükleyici bir yapım deneyiminin ortasına atarken, Redstone madenlerinin kırmızı ve siyah tonlarının büyüsüne kapılacaksınız.

Bu set direkt olarak bir video oyunundan ilham aldığından dolayı, içeriğindeki dijital ögelerin orijinaline olan benzerlikleri oldukça dikkat çekicidir.  Minecraft'ta bulunan biyomlar, hayvanlar, nesneler ve karakterlerin LEGO tuğlalarında olduğu gibi kübik bir yapıya sahip olması oyunun ana temasına sadık bir görüntü ve kaliteli bir yansıma sunuyor.  

 

Karakteristik kıyafetleri ve yüzleriyle oyunun dört kahramanını ele alacak olursak; Hex, Hal, Hedwig ve Valorie son derece başarılı örünüyor.  Diğer mini figürler gibi Minecarft karakterlerinin de LEGO versiyonları genel olarak çok gerçeğine uyumlu olduğunu görüyoruz. Gövdelerdeki desenler ekranda görülenlerle detaylı bir şekilde uyuşuyor.

Redstone Madenlerine musallat olan iki yaratık, Redstone Golem ve Redstone Canavarının dijital versiyonlara son derece sadık olduğu da anlaşılıyor. Burada da bazı parçalarda baskı bulunmaması biraz üzücü fakat genel olarak diğerlerinde oyunun orijinaline uygun güzel bir efekt sağlanmış. Gri rengin tonları aslına göre biraz yumuşatılmış olsa da oyunun teması oldukça vurgulu bir şekilde yansıyabiliyor.

Üzerinde durulması gereken ayrıntılardan bir tanesi de pembe domuzun sırtında bulunan kumbara figürü. Bir sandık içinde oyunun zümrütlerini simgeleyen parçalarla birlikte oyundaki görüntüyü yakalamış görünüyor. Bunun yanında haritası ve mumuyla birlikte ana kamp masası da bu kutunun önemli bir parçasını teşkil ediyor.  Görüleceği üzere Redstone Madenlerinde herhangi bir çıkartma kullanılmamış ve yaklaşık on civarındaki elementin (mini figürler hariç) desenleri tampon baskılı olarak sunulmuş. Ayrıca LEGO bu oyun setinde aksesuarlar konusunda hiç cimri davranmamış, kılıç, çekiç, yelken, katana, tırpan ve bir çift çatal içeren bir çanta oyunun ruhunu destekliyor.