Öğrenime İlham Vermek için LEGO Nasıl Kullanılır?

LEGO, yaşı ne olursa olsun kesinlikle çocuklar arasında en popüler oyuncaklardan biridir!

LEGO, yaşı ne olursa olsun kesinlikle çocuklar arasında en popüler oyuncaklardan biridir! Ve bunu hiç düşünmediyseniz, LEGO aynı zamanda mükemmel bir öğrenme aracıdır. İşte öğrenmeye ilham vermek için LEGO'yu nasıl kullanacağınız.

Matematik Kavramları

Sanki LEGO setleri çocuğunuza matematik kavramlarını öğretmeye yardımcı olmak için yapılmış gibi. Renkler, sayma ve hatta kesirler gibi matematiksel şeyleri öğretmek için LEGO'yu kullanabilirsiniz. LEGO sadece oyun zamanı için değildir ve matematik zamanı boyunca değerli bir araç haline gelebilir. Kalıpları daha iyi anlamak için LEGO'yu da kullanabilirsiniz. Bunları, bir öğrenme korkusu içinde sıkışıp kalan çocuğunuza meydan okumak için kullanabilirsiniz. Bazen matematik için geleneksel kuralların dışına çıkmanız ve LEGO gibi basit bir şey kullanmanız gerekir.

Kelime Öğrenme

LEGO'yu öğrenmeye ilham vermek için kullanmanın en eğlenceli yollarından biri, kelimelerin hecelenmesi gibi şeyler için kullanmaktır. Oturup kelimeleri kalemle hecelemenin ne kadar sıkıcı olduğunu hayal edin. Taban plakalarında LEGO setleri ile kelimeleri hecelemesine izin vererek çocuğunuz için inanılmaz derecede kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca, yeni kelimeleri hecelemeleri için onlara meydan okuyabilirsiniz.

Ödül Sistemi

LEGO ile ilgili süper heyecan verici bir şey var, bu yüzden öğrenme dünyasında mükemmel bir ödül sistemi oluşturuyor. Çocuğunuzu bir ödül sistemi haline getirerek öğrenmeye teşvik etmek için kullanabilirsiniz.

Sosyal Öğrenme İçin Harika

Diğer çocuklarla iyi geçinmeye çalışan bir çocuğunuz varsa, yanıtınız LEGO olabilir. Çocukları sosyal olarak dahil etmenin harika bir yoludur. İster bir kardeşle iyi oynuyor, ister yeni çocuklarla oynamak için ortak bir zemin olarak. Çocukların hayatta duygusal, fiziksel ve sosyal öğrenme deneyimlerine ihtiyacı vardır ve LEGO'yu kullanarak bunu sağlayabilirsiniz.

LEGO'yu öğrenmeye pek çok şekilde ilham vermek için kullanabilirsiniz. Bazıları bu küçük mutluluk bloklarını alıp kendi eğitim sisteminize uygulamaktır. İster daha küçük bir çocuğa renklerini öğretiyor olun, ister daha büyük bir çocuğu en çılgın hayal gücünün ötesinde bir şey inşa etmeye teşvik ediyor olun, LEGO harika bir araçtır. Pahalı olsa da, çocuğunuzda öğrenmeye ilham vermenin harika bir yoludur.