Oyuncak ve Oyun Sektörlerinde 3D Baskı

Oyuncak ve Oyun Sektörlerinde 3D Baskı

3D baskının kolayca figürler, modeller ve plastik oyuncaklar oluşturma yeteneği, oyuncak ve oyun endüstrileri için büyük bir nimet olmuştur. Üreticiler ve girişimci yapımcılar, oyuncuların oyunlarından en iyi şekilde yararlanmaları için bir dizi benzersiz araç yapmak için bu teknolojiyi kullanıyor.

Özelleştirilmiş Minyatürler ve Masaüstü Oyunları

3D printer, tüm bir küçük masaüstü oyunları ve aksesuarları endüstrisi yaratmada etkili olmuştur. Parçaların çoğunu kendi yazıcılarıyla yaratabilecekleri ve tamamlandığında oynamaya başlayabilecekleri benzersiz oyunlarla dolu devasa bir bağımsız pazar var. Bu sadece kullanışlı değil ve içerik oluşturucuların büyük, maliyetli üretim operasyonları kurmasını ortadan kaldırıyor, aynı zamanda kullanıcıların kişiselleştirilmiş oyun kurulum sürecine daha fazla dahil olmalarını sağlıyor.

Oyun Aksesuarları

Oyunlar, oyun bilgisayarları ve konsollar kendi başlarına devasa bir endüstridir, ancak oyun için aksesuarlar ve yardımcı ekipmanlar, büyük bir büyüme kaydeden başka bir alt pazardır. Bu fırsat, hem 3D yazıcı meraklıları hem de büyük şirketler tarafından fark edilmedi. Ücretsiz olarak çevrimiçi olarak sunulan çok sayıda oyun faresi modeli var ve şirketler her türlü yeni oyun aracı geliştiriyor.

Oyuncak Tamiri ve Dağıtımı

Büyük oyuncak şirketleri, iş akışlarına 3D printer uyguluyor. Oyuncak siteler, kullanıcıların uzun süredir dağıtımı olmayan oyuncakların parçalarını 3 boyutlu olarak yazdırmasına olanak tanır. Bu, özellikle aksiyon figürleri ve oyuncak arabalar gibi şeyler sürekli kırıldığında, ebeveynler için onarım sürecini çok daha basit hale getirdi. Oyuncak onarım modelleri aynı zamanda sürdürülebilirliğe yardımcı olur ve atılması gerekmeyen hasarlı oyuncaklara daha uzun ömür sağlar.

Hem Hasbro hem de Mattel, teknolojiyi yenilikçi yollarla uygulayarak iş akışlarına 3D baskıyı uygulayan ilk büyük oyuncak şirketleri olmayı hedefliyor. Hasbro, önde gelen çevrimiçi 3D yazıcı şirketlerinden biri olan Shapeways ile ortaklık kurarak suları test etmeye başladı. Sonuç olarak Hasbro, G.I Joe, Monopoly, My Little Pony ve Transformers'ın fikri mülkiyet haklarını açık kaynaklı hale getirerek hayranların bu lisanslarla uyumlu 3D baskılı ürünleri yasal olarak tasarlamalarına olanak sağladı. Ayrıca şirket, gelirlerinin küçük bir yüzdesini alarak tüketicilerin ürünleri için kendi fiyatlarını seçmelerine izin veriyor.