Popüler Lego Setleri

Popüler Lego Setleri

Teorik olarak, muhtemelen LEGO oyuncak ile neredeyse her şeyi inşa edebilirsiniz. LEGO oyuncak hayranları, binlerce minik parçayı ve kendi hayal güçlerini kullanarak gerçekten şaşırtıcı ve benzersiz LEGO kreasyonları hayal ettiler.

Bununla birlikte, LEGO'ları toplamaya başlamanın en yaygın yolu, talimatlar ve ihtiyacınız olan tüm tuğlalarla (artı birkaç yedek parça) birlikte gelen önceden monte edilmiş setler satın almaktır. LEGO markası, onlarca yıl boyunca çeşitli yaşlara uygun çok sayıda tema ve kategori içeren çok sayıda set geliştirdi. Bazı temalar özellikle popülerdir. Örneğin, aşağıdaki alanlarda en çok önerilen setlerimize göz atın,

Star Wars

LEGO hayranları ile Star Wars hayranları arasında pek çok örtüşme var. Bu iki ilgi alanı inanılmaz derecede iyi eşleşiyor ve Sandcrawlers ve TIE Fighters'a ek olarak Millennium Falcon ve Death Star'ı inşa ederek kendi Star Wars evreninizi yaratmak için saatler harcayabilirsiniz. Hatta Cloud City'de Hoth Attack and the Betrayal'ı yeniden yaratabilirsiniz! Binlerce parçadan oluşan dev setlerden Yoda'nın kulübesi gibi daha küçük ve daha basit setlere kadar görünüşte sonsuz seçenekler var.

Harry Potter

En sevdiğimiz LEGO setlerinden biri Hogwarts Kalesi. 6000'den fazla parça içeren muazzam büyüklüktedir ve kitap serisinin tüm büyüsünü yakalamak için ince ayrıntılara sahiptir. Bu sette Whomping Willow ve Hagrid'in kulübesinin yanı sıra Voldemort, Dolores Umbridge, çok sayıda ruh emici ve bir Macar Boynuzkuyruk ejderhası gibi çok sayıda figür bulunur. Hogwarts Express ve Great Hall'dan Aragog's Lair ve Quidditch Pitch'e kadar daha küçük Harry Potter setleri de mevcuttur.

Disney

En iyi bilinen Disney LEGO seti neredeyse kesinlikle klasik Disney Kalesi'dir. Bu büyüleyici set, 4000'den fazla parçaya sahiptir ve hem detaylı bir dış cepheyi hem de birçoğu Külkedisi ve Pamuk Prenses gibi Disney hikayelerine atıfta bulunan düşünceli dokunuşlar içeren çok sayıda iç odası içerir. Örneğin, bir odada dönen bir tekerlek, diğerinde altın bir ayna ve kırmızı bir elma bulunur.

Genel olarak, bu set olağanüstü derecede ayrıntılı ve yapımı çok eğlenceli! Kaleye ek olarak Ariel’in Sualtı Konseri, Mulan’ın Eğitim Günü ve Moana’nın Okyanus Yolculuğu gibi daha küçük setler de bulabilirsiniz.