Probot RoboKids Farkıyla Türkiye?de.

Probot RoboKids Farkıyla Türkiye’de..

Robokids geniş ürün yelpazesine bir yeni ürün daha ekleyerek farklı taleplere cevap vermek için bir adım daha attı. Robotik Kodlama Seti deyince akla gelen Robokids yeni ve sıra dışı bir ürünle yine sizlerin karşısında. Bugün size farklı özellikleri ile Probot hakkında bilgi verme çalışacağız.

Pro-Bot son Logo teknolojisindeki son yeniliklere sahip.  Bir yarış arabası olarak akıllıca gizlenmiş bir robotu olan Pro-Bot, öğrencilere robot programlamanın yanı sıra Logo programlaması ile cazip, ilgi çekici ve pratik bir deneyim sunuyor. Pro-Bot komutları, arka tarafa monte edilen bir ok ve sayı tuşları ile girilir. Pro-Bot için bir rota planlayın ve ilgili tuş takımı kontrollerine basın. GO düğmesine basın ve yolda Pro-Bot gönderin. Pro-Bot adım adım girilen komutların sırasını takip edecek

 

Pro-Bot iki farklı şekilde çalışıyor. Çalışma şekillerinden birisi tıpkı Bee-Bot gibi ok tuşları ve GO butonu kullanılarak standart çalışma şekli. Diğer logo çalışma şeklinde ise ok tuşları, hareket için girilen mesafeler ve dönüşler için girilen dereceler ile sayı düğmeleriyle birleştirilebilir. Öğrenciler becerilerini geliştirdikçe bir çalışma şeklinden diğerine kolayca geçiş yaparlar.

 

Sahip olduğu dâhili LCD ekran sayesinde yerleşik programlamayı oldukça kolaylaştırır. Tuşlara basıldığında, ekranda eşdeğer Logo komutu belirir. Pro-Bot GO tuşu ile yoldayken, sıradaki her bir komut, yürütülürken LCD ekranda vurgulanır. Programlar, tüm programa tekrar girmek zorunda kalmadan düzenleme tuşlarını kullanarak LCD ekranında düzenlenebilir ve değiştirilebilir.

 

Pro-Bot merkezine yerleştiriliş olan mekanizma le içinde keçeli kalem tutabilir ve ekran üzerinde Logo kaplumbağası gibi hareket ettikçe çizebilir. Basit bir PenUp / PenDown geçişi, çizimi açmak ve kapatmak ve ekran için aynı kavramları pekiştirmeyi kolaylaştırır.

Pro-Bot sadece yürütme prosedürlerini desteklemekle kalmaz, aynı zamanda bir Pro-Bot programına dâhil edilebilecek alt prosedürleri depolama kapasitesine de sahiptir. Karmaşık projeler, alt işlemlerin geliştirilmesi ve test edilmesi ve daha sonra bunları bir ana programa dâhil etmek ve Pro-Bot'u yoluna göndermek suretiyle basitleştirilir.

Pro-Bot hareket etme ve dönmeye ek olarak robotik kavramında önemli bir yere sahip olan birçok farklı sensöre sahiptir.  Ön ve arka tamponlar dokunmatik sensörlerin yanı sıra Pro-Bot ses ve ışık sensörleri ile donatılmıştır. Pro-Bot'un sen sörlerinin farklı durumlarına farklı yanıt vermesi, bir programlama zorluğudur ve heyecan verici bir robot deneyimi sunar.

Pro Bot Şarj edilebilir USB şarj kablosuyla kutulanmıştır kutudan çıkar çıkmaz hareket etmeye hazırdır. r. Bir kullanıcı kılavuzu Pro-Bot'un kullanımı ve bakımı hakkında bilgi sağlar ve dekoratif çıkartmaları özelleştirmek için kullanılabilir. Pro-Bot, Logoyu tanıtmak, öğrenci işbirliğini teşvik etmek için bir araç ve robotların heyecan verici dünyasına giriş yapmak için pratik bir yoldur.