Size Zaman Kazandıracak Dört 3D Baskı İpucu

3D baskının çoğu geleneksel üretim sürecine hızlı bir alternatif olduğu bilinmektedir ve bu çığır açan endüstrinin olanaklarından bazı kolay adımlar atarak yararlanabilirsiniz.

3D baskının çoğu geleneksel üretim sürecine hızlı bir alternatif olduğu bilinmektedir ve bu çığır açan endüstrinin olanaklarından bazı kolay adımlar atarak yararlanabilirsiniz. Parça sipariş ederken size zaman kazandıracak bu beş 3D baskı ipucuyla hızla pazara girin.

CAD Dosyanızı STL Olarak Dışa Aktarın

Bir 3D yazıcının bir parça oluşturması için, CAD dosyasının bir STL dosyasına aktarılması gerekir. Bir STL dosyası, parçanın yüzeyini oluşturan üçgenlerden oluşur ve 3D modelin yontmaya neden olur. Ayarlanan parametrelere bağlı olarak, 3D modelin yüzlemesi farklı olacaktır. STL dosyalarının yontulmasını etkileyen yaygın parametreler arasında akor yüksekliği, sapma, açı toleransı ve çoklu sayım bulunur. Kalite beklentilerinin ve tasarım amaçlarının CAD'den son parça üretimine kadar sürdürülmesini sağlamak için dosyalarınızı bunu akılda tutarak ihracat için hazırlamak zorunludur.

Tasarım Yönergelerine Bakın

3D yazıcı ile ilgili yaygın bir yanılgı, sürecin farklı makine ve teknolojiler arasında benzer veya aynı olmasıdır. Gerçek şu ki, 3D baskının benzersiz tasarım hususları olan çeşitli teknolojiler içermesi.

Belirli bir teknolojiden yararlanmak istiyorsanız, o teknolojinin sınırlamalarını veya benzersiz gereksinimlerini ve dosyanızı veya tasarımınızı buna göre nasıl uyarlayacağınızı göz önünde bulundurarak üretim sürecinizi önemli ölçüde hızlandırabilirsiniz.

Malzeme İhtiyaçlarınızı Düşünün

Ürününüz için düşündüğünüz malzeme kategorisini (plastik veya metal, opak veya şeffaf, esnek veya sert) seçerken genellikle hızlı bir karardır, ancak çoğu, faydalara göre belirli malzemeleri seçerken göz önünde bulundurulacak karmaşıklık nedeniyle tıkanabilir.

Bir Uzmanla Konuşun

3D baskı sürecini hızlandırmanın en iyi yolu, özellikle teknolojiyle ilgili deneyiminiz yoksa, bir uzmanla konuşmanız gerekir.