T-Shirt ve Çocuk T-Shirtlerin Özellikleri Nelerdir?

T-Shirt ve Çocuk T-Shirtlerin Özellikleri Nelerdir?

 

Gençliğin ve kişinin kendini ifade etmesinin en kalıcı sembollerinden olan mütevazi bir t-shirt tasarımının neredeyse bir asırlık olduğunu hayal etmek imkânsız gibi görünebilir. Ancak bu temel giysi ilk piyasaya sürüldüğünde erkek iç giyimi olarak tasarlanmıştır. Daha sonra günümüzde bireysel bir benliği ifade etmek amacıyla günlük giysi haline dönüşmüştür. Tipik bir t-shirtin küçük kolları ve standart faniladan ayrılan yuvarlak yakası vardır. Her ne kadar yazlık bir kıyafet gibi görünse de üzerine bir sweetshirt veya uzun kollu bir gömlek giyildiğinde soğuk havalarda bile kullanımı gayet kolaydır. Özellikle çocuk t-shirtleri yetişkinlerin kıyafetlerine nazaran sağlık açısından daha kaliteli malzemelerden üretilmelidir. 

 

Çocuk t-shirtlerinde kalite nasıl olmalıdır?

 

Çocuk t-shirtleri pediatrik yaştaki bireylerin hassas vücut yapısı ve beyin gelişimleri için kaliteli malzemelerden üretilmelidir. %100 pamuktan olması çocuğun terini hızlı bir şekilde emmesi ve hasta olmasını önemli derecede engeller. Ayrıca t-shirtin üzerinde boyalardan yazılan kelimeler ya da şekillerin olmaması önemlidir. Baskılı t-shirt modelleri de son zamanlarda çok revaçta ve anne babalar tarafından tercih edilmektedir. Giyim sektöründe çalışan uzmanlara göre çocuk t-shirtinin en önemli özelliği ağırlığının az olmasıdır. Yalnızca hafiflik değil renk seçeneklerinin de geniş olması satışları ciddi oranda artırır. %50 pamuk ve %50 polyesterden üretilen t-shirtler çocuklar için uygun olmayabilir. Özel baskı ürünler rahatlık ve dayanıklılık açısından fabrika üretimine göre daha üstündür. Üretim ve maliyet aşamasında firmalar genellikle çocuk ve yetişkin yaş grupları olarak ikiye ayrı üretim yapar. Her bedene ve her ruha hitap edebilecek çeşitliliğe sahip t-shirtü, üretim sektöründe yaratıcılığınızı ortaya koyan ve kişiliğinizi yansıtan ürünler bulabilirsiniz.

 

Çocuk t-shirtlerinin fiyatları 

 

Çocuk t-shirt fiyatları yetişkine göre daha uygun olduğu düşünülebilir. Ancak kullanılan malzemenin %100 pamuk olması, sağlığa uygun olması, dayanıklı ve rahat malzemelerden üretilmesi gibi faktörler t-shirt fiyatlarını etkiler. Üzerine özel baskı resimler ya da yazıların olması da fiyatları belirleyen diğer etmenler arasındadır. Ayrıca çocuklarda erkek ve kız cinsiyet ayrımı t-shirt fiyatını etkiler. Çünkü kız çocukları erkeklere göre daha hızlı büyür ve t-shirt boyutları da daha fazladır. Ürünü satın alırken hangi malzemeden yapıldığına, çocuğun bedenine uygun olup olmayacağına, üzerinde boyarmadde kullanılmadığına dikkat etmek ebeveynlerin görevidir.