Yaş Grubuna Göre En İyi Legolar

Yaş Grubuna Göre En İyi Legolar

LEGO, her setle ne satın alacağınız konusunda size bir ipucu verir. Her kutunun üzerinde belirtilen bir önerilen yaş grubu vardır. İşte yaşa göre LEGO oyuncak setleri;

1-3 Yaş İçin En İyi Lego Setleri

Lego Duplo setleri, bir araya getirilmesi daha kolay ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için doğru olan daha büyük bloklardır.

Lego Duplo Sayı Treni

Bu 23 parçalı set çok iş yapıyor. Trenin dönen tekerlekleri harekete ve oyuna izin verir. Sayılar, sayma üzerinde çalışmanıza izin verir. Ve bir oğlan, bir kız ve bir kedi, eşlik eden bir hayali hikayeden bahsediliyor.

3-5 Yaş İçin En İyi Lego Setleri

Kendi çocuklarımla, sadece kendi başlarına oynuyorlarsa parçaları ağızlarına koymayacaklarına güvenebildiğimde, bir sonraki yaş grubuna (standart küçük tuğlalarla) geçmeye karar verdim.

Lego Duplo Buharlı Tren

59 parçalı set, küçük bir tren ile birlikte gelir ve çocukların bir dokunuşla treni başlatıp durdurmasını sağlar. Trende seslere, ışıklara ve harekete karşılık gelen renkli setlerde var. Gerçekten ilgi çekici bir settir.

5-7 Yaş İçin En İyi Lego Setleri

Çocuklar anaokulundan ayrıldıktan sonra, LEGO oyuncak setleri kabaca gruplar. Kitler, sonraki her yaş aralığında biraz daha karmaşık ve potansiyel olarak çok daha pahalı hale geliyor. Çocukların Empire State Binası'nı yedide yapmasını bekleyemezsiniz. Ama bir ev inşa edebilirler.

Lego City Dondurma Kamyonu

Bir köpek ve dondurma arabası ile 200 parçadan oluşur. Dondurma kamyonu, yeni başlayanlar için kolay bir yapıdır ve inşa edildikten sonra bol bol oyun anı sunar.

Lego City Polis Canavar Kamyon Soygunu

Bu 362 parçalık set, büyük bir kaçış aracıyla yapılan bir mini banka soygunu. Canavar kamyonun, kasanın binadan çekilmesine izin veren bir mıknatıs kolu bile vardır. Burada iyiyle kötünün güzel bir çatışması var. Çocuklar bu yaşta daha sofistike hale geliyor ve şehirlerine ve kasabalarına bakmaya başlıyor.

7-9 Yaş İçin En İyi Lego Setleri

Yaş ilerledikçe, LEGO Creator serisi gibi daha karmaşık serilere maruz kalıyor.

Lego Creator 3'ü 1 Arada Şehir Evi Oyuncak Mağazası

Bu durumda bir çocuk oyuncakçı, pastane veya çiçekçi yapabilir. 554 parçalı kiti öneriyoruz çünkü aynı zamanda yapıların hayali bir şehirde birbirine bağlanabileceği modüler ve ölçekli bina konseptini de tanıtıyor.