Yeni LEGO® Star Wars? AT-AT? Yapı Seti, Star Wars ve LEGO Hayran Koleksiyonlarına Etkileyici Bir Ekleme Yapıyor

Yeni LEGO® Star Wars™ AT-AT™ Yapı Seti, Star Wars ve LEGO Hayran Koleksiyonlarına Etkileyici Bir Ekleme Yapıyor

LEGO Firması, Ultimate CollectorSeries set (UCS) serisindeki en son lansman ve LEGO ve Star Wars hayranları için olmazsa olmaz olan yeni destansı LEGO®Star Wars™ AT-AT™ setini açıkladı.

AT-AT (All Terrain Armored Transport) ilk olarak Star Wars: The Empire Strikes Back'de meydana geldi ve devasa varlığı, Rebel Alliance'ın kalkan jeneratörüne saldırmaya hazır olarak Hoth Savaşı sırasında buzlu tarlalarda ufukta belirdi. Daha önce hiç böylesi görülmemişti ve Galaktik İmparatorluğun kara kuvvetleri AT-AT'nin devasa boyutunu İsyan'ı alt etmek ve nihayetinde Echo Üssü'nü yok etmek için bunu kullandı.

Bu muazzam yeni LEGO modeli, filmdeki devasa araçlara saygı duruşunda bulunan, boyut ve ayrıntı bakımından muazzamdır. 6.785 parçaya, hareketli bir başlığa, dönen tabancalara, ayarlanabilir ayaklara ve şaşırtıcı derecede ayrıntılı iç mekanları ortaya çıkarmak için açılan yan panelleri içinde bulundurur.

Buna ek olarak, set dokuz mini figür ve aksesuarla birlikte elinize ulaşır; Luke Skywalker (hayranların saldırılarını engellemek için bir AT-AT'nin altından sallandığı ünlü sahneyi canlandırabilmeleri için bir tel ile birlikte), General Veers, iki AT -AT sürücüleri, bir Snowtrooper Komutanı ve dört Snowtrooper mini figürü, ayrıca iki hızlı bisiklet ve bir E-Web top seti aksesuarları- ayrıca birçok etkileşimli öğe ve paskalya yumurtası! Gösteri veya aksiyon için harika bir set olan set, toplamda 40 adet Snowtrooper mini figürü ordusunu içinde bulundurabilir.

Ambalaj, son setin tüm açılardan güzel görüntülerini gösterdiğinden, kutunun açılması bile tatmin edici bir olaydır. Tüm parçalar, ünlü Hoth Savaşı sahnesini gösteren dört dahili kutuda saklanırken.

Her Star Wars hayranının sahip olması gereken bir model olan bu model, efsanevi LEGO Design Master Henrik Andersen tarafından düzenlendi. Andersen tasarımı tartışırken, "Mega boyutlu LEGO Star Wars AT-AT seti herkesin beklediği setti ve bu çok beklenen yapıyı hayata geçirmek heyecan vericiydi. AT-AT bir mühendislik şaheseriydi ve LEGO seti etkileyici bir görüntü ortaya koyacak. Ama aynı zamanda hem LEGO hem de Star Wars hayranları için saatlerce eğlence sunacak pek çok ayrıntıyı da paketledik.”

Set, LEGO Star Wars UCS Millennium Falcon seti, LEGO Star Wars UCS A-wing seti ve yakın zamanda piyasaya sürülen LEGO Star Wars UCS Republic Gunship setini de içeren Ultimate Collector Series'in bir parçasını oluşturuyor.