21 Kasım 2022 de stoklarda.
Bee-Bot okul öncesi çocuklar için üretilmiş basit ve çocuk dostu düzeni ile çocuklarımıza kodlamanın temelini öğretiyor. Robotumuzla programlamaya giriş yapan çocuklarımıza kodlamayı öğretirken kodlamanın yanında sayılar, renkler, toplama-çıkarma, ülkeler, şehirler gezegenler, harfler, şekiller, vücudumuz gibi farklı temalar ile çocuklarımıza farklı kazanımlar bulunduracaktır.

Bee-Bot okul öncesi çocuklar için üretilmiş basit ve çocuk dostu düzeni ile çocuklara kodlamanın temellerini öğretir.

Bee-Bot ile programlamaya giriş yapan çocuklar, kodlamanın temellerini öğrenmelerinin yanı sıra; Bee-Bot için özel olarak tasarlanmış matlar ile sayılar, renkler, toplama-çıkarma, ülkeler, şehirler gezegenler, harfler, şekiller, saatler gibi kavramları öğrenip,  farklı kazanımlar edinirler.

Bee-Bot yeni versiyonlarına ses kaydetme ve sensör özelliği eklenmiştir.

Ses kaydetmek için; Tabandaki 3 anahtarın da açık olduğundan emin olun. Robotunuzu kodlarken ileri-geri- sağ –sol tuşlarına 2 saniye kadar basın ve ‘bip’ sesini duyduktan sonra konuşmaya başlayın. Çift ‘bip’ sesini duyduğunuzda ise kayıt süreniz sona erecektir. Kaydettiğiniz sesi silmek için; X yani Clear tuşuna 2 saniye kadar basın. Çift ‘bip’ sesi duyduğunuzda kaydettiğiniz sesiniz silinecektir. Bu işlevi kapatmak için sensör anahtarını tabanda 'kapalı' konumuna getirin.

Sensör özelliği için; Tabandaki 3 anahtarın da açık olduğundan emin olun. Bee-Bot matınızın üzerinde hareket ederken;  başka bir Bee-Bot ve Blue-Bot’u algılayacaktır. Yaklaşık 25 cm olan bu mesafe çevre koşulları ve değişen sıcaklık aralığına göre +10/-10 cm değişkenlik gösterecektir. Sensör etkinleştirildiğinde Bee-Bot, hangi botun tespit edildiğine bağlı olarak varsayılan bir ses çalacaktır. Bu ses her 5 saniyede bir aktif hale gelecektir.

Bee-Bot,  15 cm'lik adımlarla doğru şekilde hareket edebilir, 90 ° dönebilir ve 40 adıma kadar kodlamayı hafızasında tutabilir. Sesli ve yanıp sönen gözleri ile kodlama talimatlarını onaylar.
Bir USB kablosuyla tedarik edilen Bee-Bot bilgisayarınızdan veya bir USB priz adaptörü ile bir duvar prizinden şarj edilebilir. (Priz adaptörü kutuya dahil değildir)

Beceri Geliştirme: Algoritmik düşünme, problem çözme, neden-sonuç ilişkisi, sıralı düşünme, sayma, renk tanımlama, mekansal ilişkiler.

Bee-Bot Oyun Matlarına ulaşmak için; https://www.robokids.com.tr/oyun-matlari

 

Okul öncesi dönemde çocuklarımıza eğitici oyuncaklar satın alarak onları geleceğe güvenle hazırlayabilirsiniz.

Bu sayede çocuklarınız hem eğlenceli zaman geçirebilir hem de sahip olduğu yeteneklerini geliştirirken sağlam bir ruh sağlığına da sahip olabilir.

Çocukların kendilerine özgüven kazandıran oyuncaklarla oynaması ilerde eğitim ve iş hayatında ciddi anlamda işlerine yarayacaktır.

Bee-Bot Okul Öncesi Programlama Robotu çocuklara bu tür kazanımlar sağlayabilecek özel oyuncaklardan biridir.

Renkli yapısı ile küçük çocukların dikkatini kolayca çeker.

 

Arkadaş canlısı ve samimi bir görünümü vardır.

Çocuklara kazandırdığı en büyük yetenekler; tahmin etme, problem çözebilme, sıralama yapma vb. şeklinde sıralanabilir.

 

Oldukça dayanıklı ve sağlığa zararı olmayan materyaller kullanılarak üretilmiştir. Çocuklarınız için Bee-Bot Okul Öncesi Programlama Robotu’nu gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

 

Çocuklarınızı oyun oynamaya teşvik eden bu oyuncak robot sayesinde onların sıkılmadan ve kendilerini kötü hissetmeden günlerini geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

 

Bee-Bot Okul Öncesi Programlama Robotu sağ – sol – ileri – geri hareket edebilen bir robottur.

 

Üzerinde bulunan GO yazılı düğmeye bastığınızda hareket etmeye ve komut vermeye başlar. Yaptığı hareketleri sesli ve ışıklı bir şekilde bildirecektir.

Ürün Türkçe konuşmaktadır.

 

90 derece dönme yeteneğine sahip olan Bee-Bot Okul Öncesi Programlama Robotu yaklaşık olarak 15 cm’lik adımlar atabilmektedir.

 

Sağlam yapısı sayesinde çocuklarınız bu oyuncak ile oynarken kırılma gibi bir sorun ile ve dolayısı ile kendisine zarar verme ihtimali ile karşı karşıya kalmayacaktır.

 

Bee-Bot Okul Öncesi Programlama Robotu ile daha eğlenceli oyunlar oynamak için yine bu marka mat üretimi yapmaktadır.

Matı yere serdiğinizde robot daha eğlenceli ve rahat hareket edecektir.

Bu durum çocuklarınızın kendine özel bir alanda oynadıkları hissine kapılarak kendilerine değer verildiğini hissetmelerine de yardımcı olur.

Okul öncesi eğitim merkezlerinde, kreş, anaokulu gibi yerlerde güvenle kullanılabilen ve pek çok çocuğu aynı anda eğlendirebilen bir yapısı vardır.

Bu sayede çocuklar bir arada eğlenerek sosyal ilişkilerini, arkadaş kurabilme yeteneklerini ve toplum içerisinde doğru hareket edebilmeyi daha çok küçük yaştan alışkanlık haline getirebilme fırsatı da yakalarlar.


Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5