Kodlama öğrenmeye okul öncesi dönemden başlıyoruz!

Blue-Bot ile kodlamanın temellerini öğrenen çocuklar; Bee-Bot ve Blue-Botlar için özel olarak tasarlanmış matlar sayesinde sayılar, renkler, toplama-çıkarma, ülkeler, şehirler gezegenler, harfler, şekiller, saatler gibi kavramları öğrenip,  farklı kazanımlar edinirler. Aynı zamanda oyun matlarının temalarına göre kendi geliştireceğiniz oyun ve stratejilerle ‘öğretmek istediklerinizi’ çocuklarınıza kolay bir şekilde öğretebilirsiniz.

Blue-Bot şeffaf olarak tasarlanmıştır. Bu sayede çocuklar robot içerisindeki bileşenleri görebilir ve robotun nasıl çalıştığı hakkında fikir sahibi olabilir.

Blue- Bot kullanımı; Bee-Bot ile aynı şekilde olup ek özellik olarak tablet, PC ve Mac’ler ile de kodlanabilir. Bu sayede çocukların programlamayı daha da ileri götürmesine olanak sağlıyor. Tablet, PC ve Mac’ler ile kodlama yapmak için; ücretsiz iOS / Android uygulamasını veya masaüstünüze bağlanmak için Windows ve Mac yazılımını indirebilirsiniz.

Blue-Bot yeni versiyonlarına ses kaydetme ve sensör özelliği eklenmiştir.

Ses kaydetmek için; Tabandaki 3 anahtarın da açık olduğundan emin olun. Robotunuzu kodlarken ileri-geri- sağ –sol tuşlarına 2 saniye kadar basın ve ‘bip’ sesini duyduktan sonra konuşmaya başlayın. Çift ‘bip’ sesini duyduğunuzda ise kayıt süreniz sona erecektir. Kaydettiğiniz sesi silmek için; X yani Clear tuşuna 2 saniye kadar basın. Çift ‘bip’ sesi duyduğunuzda kaydettiğiniz sesiniz silinecektir. Bu işlevi kapatmak için sensör anahtarını tabanda 'kapalı' konumuna getirin.

Sensör özelliği için; Tabandaki 3 anahtarın da açık olduğundan emin olun. Bee-Bot matınızın üzerinde hareket ederken;  başka bir Bee-Bot ve Blue-Bot’u algılayacaktır. Yaklaşık 25 cm olan bu mesafe çevre koşulları ve değişen sıcaklık aralığına göre +10/-10 cm değişkenlik gösterecektir. Sensör etkinleştirildiğinde Bee-Bot, hangi botun tespit edildiğine bağlı olarak varsayılan bir ses çalacaktır. Bu ses her 5 saniyede bir aktif hale gelecektir.

Blue-Bot bilgisayarınızdan veya bir USB priz adaptörü ile bir duvar prizinden şarj edilebilir. (Priz adaptörü kutuya dahil değildir)

Beceri Geliştirme: Algoritmik düşünme, problem çözme, neden-sonuç ilişkisi, sıralı düşünme, sayma, renk tanımlama, mekansal ilişkiler.

Blue-Bot ve Bee-Bot Oyun Matlarına ulaşmak için; https://www.robokids.com.tr/oyun-matlari

İkinci görseldeki mavi dokunmatik okuyucu ayrı olarak satılmaktadır. Ulaşmak için; https://www.robokids.com.tr/blue-bot-dokunmatik-programlayici

 

Günümüzde artık oyuncakların sahip oldukları potansiyel fark edilmiş durumdadır.

Bu güç ile çocukların oyun oynama isteklerinden uzaklaşmalarını sağlamadan, onlara eğlenmelerinde mani olmadan bir şeyler öğrenmelerine olanak tanınmaktadır.

Blue-Bot Bluetooth Programlanabilir Zemin Robotu ile okul öncesi dönemde olan çocuklarınıza pek çok yeteneği eğlenerek kazandırabilirsiniz.

Bu özelliği nedeniyle hem evlerde hem de okul öncesi eğitim veren kurum ve kuruluşlarda sıklıkla tercih edilen bir oyuncak türüdür.

Okul öncesi dönem yaş grubu çocuklar Blue-Bot Bluetooth Programlanabilir Zemin Robotu sayesinde;

  • Renkler
  • Şehir isimleri
  • İngilizce kelimeler
  • Hayvan isimleri
  • Sayılar ve daha pek çok şeyi kalıcı bir şekilde öğrenebilirler.

Bu yaş grubunda olan çocuklarımız bir şeyler öğrenmeyi, oyun oynamayı ve merak duygusunu tatmin etmeyi çok severler.

Şeffaf görünümlü olduğu için dikkat çekici yapısı ile oyuncağın iç mekanizmasını görerek merak duyguları daha da ön plana çıkabilir ve bu yüzden oyuncağa olan sevgileri artabilir.

Bu sayede uzun süre sıkılmadan ve keyifle Blue-Bot Bluetooth Programlanabilir Zemin Robotu ile oynayabilirler.

Robot üzerinde farklı şekillerde programlamalar yapabileceğiniz butonlar vardır. Ürünün bluetooth özelliğini kullanarak Android, iOS, bilgisayar, tablet gibi farklı işletim sistemleri ile kolayca çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayar ve telefonunuza bu oyuncağı bağlarken herhangi bir bağlantı kablosuna ihtiyacınız olmayacaktır.

Sonrasında ürünü çalıştırmak için oyuncak ile uyumlu Windows ya da Mac yazılımını indirmelisiniz.

Bağlantı sonrasında dilediğiniz programlamayı kullanarak oyuncağı her daim güncelleyebilirsiniz. Örneğin, çocuğunuzun çift dil öğrenerek büyümesini desteklemek için İngilizce konuşması için yeni bir programlama yapabilirsiniz.

Ürün kolayca şarj edilebilmektedir ve uzun süre dayanıklı şarjı ile eğlence kesintisi olmadan çocuklarınız Blue-Bot Bluetooth Programlanabilir Zemin Robotu ile zaman geçirebileceklerdir.

Ürün ile daha güvenli, eğlenceli ve konforlu zaman geçirebilmeleri için çocukların çok beğenebilecekleri oyun matları da vardır.

Bu matlar Blue-Bot Bluetooth Programlanabilir Zemin Robotu ile uyumlu sağlayarak ürünün kolayca hareket etmesini sağlar.

Aynı zamanda matta bulunan eğitici desenleri kullanarak çocuklarınıza öğretici bilgiler verebilirsiniz.

Örnek olarak hayvan desenli bir mat üzerinde yer alan farklı casino siteleri hayvanların adları ile çocuğunuzu tanıştırabilirsiniz.

 


Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5