Çocuklar İçin KUBO Eğitim Robotu

KUBO, 3 yaşından küçük çocuklara kodlama becerilerini öğretmek için yeni bir eğitici robottur.

KUBO, 3 yaşından küçük çocuklara kodlama becerilerini öğretmek için yeni bir eğitici robottur.  KUBO, birçok ebeveynin takdir edeceği ekransız kodlamayı destekler. Robot, bir zemine veya masaya yerleştirilmiş fiziksel 'TagTiles' kullanılarak programlanır. KUBO döşemelerin üzerinden geçer ve komutları okur.

KUBO Eğitim Robotu Nedir?

KUBO, 3-10 yaş arası çocuklar, yani okul öncesi ve ilkokul / ilk yaş grupları için tasarlanmıştır ve evde veya okulda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. KUBO, geri bildirim ve duygular için iki renkli tekerlek sesi ve renkli ışıklar üzerinde beyaz kutulu bir robottur. Baş ve gövde, ışık ve ses bileşenlerini içeren kafa ve batarya, motorlar ve bluetooth içeren gövde ile birbirinden ayrılır. TagTile'lar, yapboz parçaları gibi birbirine uyar. KUBO, yüksek hassasiyetli step motorlar kullanır. Doğru hareket edemeyen robotlar çocuklar için sinir bozucudur.

KUBO'nun 4 saatlik oyun boyunca dayanması gereken ve bir USB kablosuyla şarj edilen şarj edilebilir bir pili var. Ebeveynlerin ve öğretmenlerin her zaman bir robotun nasıl çalıştırıldığını bilmek istediklerini biliyoruz! KUBO'nun renkli tekerlekleri vardır ve bunlar çoğu fotoğrafta mavi olarak gösterilir, ancak tüm fotoğraflarda gösterilmez. Dünyada çocuklar için yeteri kadar mavi programlanabilir robot var. Blue'nun erkeklerle o kadar güçlü bir pazarlama ilişkisi var ki, KUBO'nun tüm çocuklar için bir robot olarak görülmesini sağlamak için başka bir renge ihtiyaç var.

KUBO sadece kodlama öğretimini desteklemiyor, aynı zamanda çocuklara ilk kelimelerini hecelemeyi öğreten bir dil paketi de var. Müzik gibi geleceğe yönelik çok ilginç olabilecek diğer konulara da bakıyorlar. KUBO tamamen ekransız değildir, dil paketi, öğrenme etkinlikleri için KUBO'ya bağlanan iOS ve Android için bir uygulama ile birlikte gelir. Bluetooth desteği dahil olmak üzere, gelecekte daha bağlantılı ve ekransız oynatma kalıpları için kapıyı açık tutar. KUBO, fiziksel bir oyuncakla oynarken çocukların teknoloji becerilerini öğrenmelerini sağlamanın harika bir yolu gibi görünüyor.