Elektrik ve Elektronik Sistemler Fischertechnik

Elektroniğe girmeyi eğlenceli hale getirir. 9 yaştan itibaren elektroniğin temellerini öğrenmeye hazır mısınız? Fischertechnik bu eğlenceli STEM seti ile çocuklara yaparak öğrenmeleri için harika bir set hazırladı.

  1. Basit devreler, seri ve paralel devre, transistörler, kapasitörler, direnç ve LED‘ile elektronik devrelerin öğrenileceği bir set.
  2. En az 260 parçadan oluşacaktır.
  3. Set ile en az 16 model.
  4. 1 Adet Kurulum Kılavuzu.
  5. 1 Adet Etkinlik Kitapçığı.
  6. Set içerisinde Elektronik modül, 1 adet motor, 2 adet transistör, 2 adet kapasitör, 3 adet direnç, 2 adet swich(anahtar) 1 adet fototransistör, 1 adet sıcaklık sensorü, 1 adet mercek uçlu lamba ve 2 Adet LED lamba.

Başlıca yapılan modeller; El feneri, Süreklilik test cihazı, Buzdolabı ışığı, Seri devre, Delgeç

Basit devreler, seri ve paralel bağlantılar, transistörlü elektronik devreler, kapasitörler, dirençler ve LED'ler. Adım adım, bu yapı seti elektroniğin temel prensiplerini öğretir. 16 sabit programlı bir kontrol olan Elektronik modül, 2 motor çıkışına, sensörler için 3 analog girişe ve motorun hızını kontrol etmek için potansiyometrelere sahiptir. Basit bir flaş ışığından gemi testere, değişken flaşör ve kontrol edilebilir havalandırma fanına kadar birçok büyüleyici ve aynı zamanda işlevsel model bu yapı setiyle üretilebilir. E-Öğrenim portalı, elektronik hakkında heyecan verici, eğitici aktivite bilgileri sunar.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4