Makey Stem Setleri Nedir?

Stem eğitim setleri çocukların bilimsel, teknolojik ve mekanik açıdan becerilerinin gelişmesine katkı sağlayan materyallerden oluşur. Birbirinden farklı stem setleri ile birçok proje geliştirebilirsin! Robotlar, robot kollar, araba, kamyon, otomatik aletler ve birbirinden farklı mekanik araçlar geliştirebileceğiniz setler ile hem eğlenin hem öğrenin. Çocuklarınız stem setleri ile yaratıcılığını geliştirecek ve hayal gücünün sınırlarını zorlayarak teorik olarak öğrendiği fen, matematik, teknoloji tasarım gibi dersleri pratikte uygulayarak kalıcı bir öğrenim sağlayacak.

Stem sistemi için özel olarak tasarlanmış içerikler ile çocukların el becerileri ve hayal güçlerini birleştirerek yeni projeler geliştirmesine imkan sağlayan materyallerden oluşmaktadır. Stem setleri ahşap malzemeler içerdiği gibi birçok mekanik ve teknolojik malzemelerle desteklenerek elektronik araçların üretimi için gerekli olan araç gereçlere set içinde yer vermiştir. Satın alacağınız setler içerisinde çocukların kullanımı için bütün malzemeler düşünülmüştür.

Stem Setleri Nasıl Kullanılır?

Setler içerisinde bulunan materyaller ile çocukların birden çok ürün tasarlayabilmesine yönelik olarak hazırlanmıştır. Setler içerisinde malzemelerin nasıl kullanılacağına ve montaj edileceğine dair talimatlar yer almaktadır. Bu talimatlar doğrultusunda çocuklar hayal gücüne bağlı olarak birden fazla proje geliştirebilir. Stem setleri ahşap materyaller ile kullanımı sunulur. Set içerisinde destekleyici başka malzemeler de bulunduğu gibi çocuklar isterlerse kendilerine ait farklı malzemeler de kullanabilir, projelerine farklı boyutlar kazandırabilir.

Fizik ve mekanik becerilerinin gelişmesine yönelik olarak hazırlanan setler çocukların yaratıcılığını ve el becerisini geliştirerek hem eğlendirir hem de öğretir. Bu sebeple çocuklar ezbere dayalı bir eğitim yerine kitaplardan öğrendiği bilgileri uygulamaya dökerek daha kalıcı bir öğrenim sağlamış olur. Bu açıdan stem setleri oldukça faydalı bir eğitim sunmaktadır. Setler içerisinde yer alan parçalar ile çocuklar yaratıcılığını kullanarak farklı tasarımlar meydana getirecek ve oluşan problemlere çözüm üretme becerisini geliştirecek.

Basit araçlar üretilebileceği gibi çocukların becerisinin gelişimine bağlı olarak karmaşık araçların üretimi için de çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Grup çalışmalarında birden fazla set bir araya getirilerek daha büyük ve karmaşık yapılar ortaya konulabilir, grup çalışmaları aynı zamanda çocukların iletişim kurma becerisine de katkı sağlar.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5