Mbot Eğitim Setleri

Mbot yetişkinlerin ve çocukların yazılım ve mekanik becerilerinin gelişmesine yönelik olarak hazırlanan programlanabilir bir robottur. Özellikle çocukların elektronik algısının ve el becerilerinin gelişmesini amaçlayan mbot eğitim setleri ile setler içerisinde yer alan materyaller birleştirilerek bir robot elde edilir. Elde edilen robot kolay bir yazılım diline sahip olduğundan dolayı çocukların programlama becerisinin gelişmesine katkı sağlar ve kalıcı bir öğrenme imkanı sunar. Eğitim setleri ile robotun nasıl programlanabileceğini öğrenebilir ardından basit programlamalar ile çocuklarınızın analitik düşünme becerisini geliştirebilirsiniz.

Mbot eğitim ile dikkat bozukluğu ve odaklanma sorunu yaşayan çocuklar eğlenceli bir şekilde dikkat becerisini geliştirebilir. Çocukların eğlenerek öğrenmesinde önemli bir etken olan mbot, içerisinde yer alan kartın programlanabilir olması sebebiyle farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Tamamen çocukların yaratıcılığına bağlı olarak hareket eden robotu istediğiniz projelerde kullanabilir farklı görevler verebilirsiniz. Eğitim setleri içerisinde birleştirilmeye hazır olarak gelen robot; talimatlar sayesinde kolay bir şekilde tek parça haline getirilir. Temel hareket becerilerine sahip olan bu robot programlanmaya açıktır ve kolay bir şekilde bu işlem gerçekleştirilebilir.

Mbot Nasıl Programlanır?

Mbot setleri, çocukların teknik el becerileri ve zihinsel becerilerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla geliştirilmiş yazılıma açık bir robottur. Yazılım dili oldukça kolaydır bu sebeple çocukların kullanımına uyum sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Mbot eğitim setleri ile çocuklarınızın birçok alanda gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. İlgi çekici ve eğlenceli bir sisteme sahip olan mbot ile çocuklarınızın yaratıcılığı, el becerisi ve programlama becerisi gelişecek.

Mbot eğitim setlerini elde ettiğinizde kurulumu oldukça basit olan robot parçaları kendisini birleştirmeniz için sizi bekliyor olacak. Set içerisinden çıkan robotun kurulumu gerçekleştirildikten sonra robotunuzu istediğiniz harekete programlamak için öncelikle mblock programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Ardından yapılması gereken adımlar detaylı bir şekilde mbot kullanım talimatları içerisinde yer almaktadır, bu talimatlar doğrultusunda robotunuzu istediğiniz harekete programlayabilirsiniz. Mbot eğitimi ile çocuklar hem robot programlama konusunda tecrübe edinecek hem de keyif alacağı bir uygulama ile hayal gücünü ve zihinsel-fiziksel becerilerini geliştirebilecek.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5