DOC - Eğitici Konuşan Robot Ürün Açıklaması

DOC, çocuğunuza öğrenme boyunca eşlik ermektedir. Mantıksal düşünme ve problem çözme yeteneklerinin gelişimine destek olur ve harfleri, sayıları, renkleri ve hayvan isimlerini öğretir. Programlama komutları ile oynarken, çocuğunuz robotlarla ilgili pek çok bilgiye sahip olur. DOC, çocukları Eğitici Robot Bilimine keyifli ve öğretici bir biçimde yaklaştıran ilk oyundur. Robot, komut verildiği biçimde hareket etmek için programlanabilir. Ayrıca oyun kartları üstündeki önceden programlanmış rotaları takip edebilir. Çocukların mantık gelişimi ve problem çözme yeteneklerini geliştirmesinde son derece etkilidir. Robot smart oyun modunda kullanım yapıldığında, oyun yüzeyindeki pozisyonunu algılar. Daha sonra çocuklara oyunun bir sonraki aşamaları hakkında tavsiyelerde bulunur.

 

Doc, İlk Konuşan Eğitici Robot

Doc, okul öncesi çocukları kapsamaktadır. Çocukların kodlama ve blok tabanlı programlamayı öğrenmesine destek olmak için üretilmiş eğitici ve konuşan robottur. Doc, çocuklara eğitimsel robot bilimini, yükselen zorluk seviyelerinde pek çok oyun modu ile deneyimleyerek kolay ve hissi bir biçimde tanıtır. Mantıksal düşünme, zeka ve hesaplama yeteneklerini geliştirmeye destek olur.  Doc, kutusunun içindeki oyun alanları üstünde kurgulanmış farklı hedeflere ulaşırken nasıl hareket edeceğine karar vererek programlanır.

Eğitici Konuşan robot, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) metodundan esinlenerek el becerilerinin, zekanın ve yaratıcılığın gelişimine destek olur.

 

Doc, İlk konuşan eğitici robot ve 3 farklı oyun modu: Serbest, Eğitim ve Oyun

 

1.Serbest Mod

Serbest modda, Doc oyun alanında yahut temiz ve düz bir yüzey üstünde, herhangi bir yere hareket etmekte serbesttir. Oyun alanına gerek duyulmadan oynandığında, çocuklar robotun kafasında yer alan tuş takımı üstünden kumanda eder ve hareketlerini seyrederek eğlenir.

Oyun alanı 1 kullanarak, çocuk komutların robota nasıl verildiğini öğrenir. Kırmızı kartlar, çocuğa programlama aşamasında sonuca ulaşmak için gereken komutları tek tek göstererek destek olur.

2. Eğitim Modu

Eğitim modunda, diziler sırasında programlama yeteneklerinizi denemek için nereye gidileceğine ve Oyun alanı 1'de ulaşılması gereken sonuçlara karar veren Doc'tur. Doc'u başlangıç noktasına bırakın ve onaylamak için OK tuşuna basın. Doc daha sonra bir dizi durumundaki 3 hedefe ulaşmak ister.

3. Oyun Modu

Oyun modu, 6 yaş ve üzeri çocuklar için tavsiye edilir. Oyun modunda oyun alanı 2 ve mavi kartların kullanılması gerekmektedir.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4