LEGO Education Spike Essential 45345

Lego Education firmasının ilkokul grupları için oluşturduğu yepyeni LEGO Education SPIKE Essential ile tanıştınız mı? Yıllardır çocukların çok sevdiği Wedo 2.0 Setinin yerini alaN ürün ile birlikte gündelik hayatın mühendislik tasarımlarını STEAM disiplinleriyle çocuklarımıza öğretmeye hazır mısınız? 1 yıl distribitor garantisiyle.

SPIKE™ Essential Setinin İçeriğinde Neler Var?

 

  • Toplamda 449 adet LEGO® parçası ile harikalar yaratın
  • LEGO® Technic Küçük Hub ( motorlara, sensörlere bağlayarak ilgi çekici modeller oluşturun )
  • LEGO® Technic 3x3 Işık Matrisi ( Tüm renkler tek tek programlanabilir )
  • LEGO® Technic Renk Sensörü 
  • LEGO® Technic Küçük Açılı Motor
  • 16x16 Beyaz Taban Plakası ( öğrencilerin tasarımlarını inşa etmelerini kolaylaştırır )
  • Öğrenme etkinliklerinin yapım aşamalarının yer aldığı SPIKE™ Uygulaması
  • Yedek parça paketi
  • Seviyelere göre özel hazırlanmış, her biri ortalama 45 dakikalık dersten oluşan 42 farklı Türkçe ders planı. 

SPIKE™ Essential Setinin Türkçe Ders Planlarına Nasıl Erişebilirim?

SPIKE™ Essential setinin Türk eğitim müfredatına uyumlu ders planlarına buradan erişebilirsiniz. Dersler, öğrencilerin gündelik yaşam problemleriyle tanışmaları ve çözüm üretmelerini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Tüm dersler aşağıdaki öğretim planına uygun tasarlanmıştır. 

Hazırlık: Öğretmen, ders öncesinde ilgili kavramları sınıfta anlatır.

İlgi Uyandır: Ders hakkında ilgi uyandıran bir soruyla öğrencilerin ilgisini çeker.

Keşfet: Öğrenciler, SPIKE™ uygulamasından modeli inşa etmeye başlar.

Açıkla: Tamamlanan hedeflerle ilgili sınıf içerisinde konuşma başlatılır.

Derinleştir:  Hedeflenen kazanımların iyice pekişmesi için sorular sorulur.

Değerlendir: Öğrenciler projelerini anlatır, kendilerini ve diğer arkadaşlarını değerlendirir. 

Farklılaştır: Sınıfın seviyesine göre dersi basitleştirin ya da zorlaştırın. 

SPIKE Essential, okuryazarlık, matematik ve sosyal-duygusal gelişime katkıda bulunurken öğrencileri STEAM kavramlarının uygulamalı araştırmasına dahil eder. Standartlara uygun öğrenme birimleri, sorunları hikâye anlatımı yoluyla çözmek için günlük temaları, farklı kişiliklere sahip ilişkilendirilebilir bu kazanımları sağlarken Minifigürleri ve tanıdık LEGO® yapı öğelerini kullanır. LEGO® Education SPIKE™ Essential, ilkokul öğrencilerinin bilgi işlemsel düşünme becerilerini geliştirerek mühendislik tasarım süreçlerini keşfetmelerine yardımcı olur. Çocukların bütünsel gelişimini ve ilk sınıflarda çok önemli olan temel dersleri destekleyen SPIKE™ Essential, gerçek anlamda disiplinler arası bir STEAM çözümüdür. Dil becerileri, matematik ve sosyal-duygusal öğrenmeyi STEAM disiplinlerine bilinçli ve doğal bir şekilde entegre ederek, STEAM kavramlarını eğitimin ilk yıllarından itibaren gerçek hayata taşır. SPIKE™ Essential; öğrencilere, tanıdıkları LEGO® minifigürlerini kullanmalarına fırsat sunarak derse katılımlarını kolaylaştırır ve STEAM derslerine karşı ilgi uyandırır.

SPIKE™ Essential seti; 449 adet LEGO® parçası, akıllı donanım, öğrenme etkinliklerinin yer aldığı LEGO® Education SPIKE™ uygulaması ve yedek parça paketinden oluşur. Her biri 45 dakikalık 7 dersten oluşan, öğretim programlarına uygun 5 ünite planı içerir. LEGO® Education Sertifikalı Eğitmen yönetiminde eğitim desteği ve bireysel öğrenme setleriyle hibrit öğrenme fırsatları sunar. Üniteler; öğrencilerin mühendislik, programlama ve fen bilimleri konularına ilgi duymalarını sağlayacak eğlenceli uygulamaları ve izle-yap modeliyle öğrenecekleri videoları kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. Renk kodlu sınıflandırma tepsileri yapım sürecini kolaylaştırır ve dersin sonunda hızlı ve verimli bir şekilde toparlanmaya yardımcı olur.

SPIKE™ Essential, eğitimin ilk sınıflarından daha üst sınıflara doğru devam ederek yıldan yıla öğrenmenin ilerlemesini sağlar. Tutarlı ünite yapısı, ortaokula kolay bir geçiş ve SPIKE™ Prime ile daha gelişmiş öğrenme fırsatları için güçlü bir temel inşa eder. LEGO® Öğrenme Sistemi’nin bir parçası olarak, hem öğrenciler, hem de öğretmenler için tanıdık ve tutarlı bir yapıda ilerleyerek daha derinlemesine öğrenme sağlar. SPIKE™ Essential’ı diğer öğrenme çözümleri ile birleştirmek, öğrencilerin ilgisini ve heyecanını canlı tutmanın yanı sıra daha fazla öğrenme fırsatı sunma konusunda da anahtar role sahiptir.

SPIKE Essential, tümüne çeşitli ünite planları ve kapsamlı çevrimiçi ve uygulama içi desteğin eşlik ettiği sezgisel SPIKE™ Uygulaması ile birlikte çok çeşitli LEGO® öğeleri ve akıllı donanım içeren bir ana sınıf yapım parçası setinden oluşur.

SPIKE Essential, öğrencileri heyecanlandırır ve STEAM bilgilerini ve uygulamalarını ve 21. yüzyıl becerilerini geliştirerek güçlü STEAM öğrenme sonuçları sunar.

 

STEAM konseptlerini hayata geçirmek için akıllı hub, motorlar, ışık matrisi ve renk sensörünü bağlayarak ilgi çekici etkileşimli modeller oluşturun. LEGO Education SPIKE Essential'ın en sevdiğiniz öğelerinden bazılarını keşfedin. Öğrencilerin yaratıcılığı, STEAM kreasyonlarını hayata geçirdikçe gelişecektir:

LEGO Education SPIKE Essential, çok çeşitli LEGO ve akıllı malzemeler içeren bir ana sınıf yapım parçası setinin yanı sıra çeşitli modül planları ve tam çevrimiçi ve uygulama içi desteğin eşlik ettiği kullanıcı dostu SPIKE uygulamasından oluşur. Bu yeni LEGO Education seti, öğrencileri heyecanlandırır ve STEAM bilgilerini, uygulamalarını ve 21. yüzyıl becerilerini genişleterek yüksek kaliteli STEAM öğrenme çıktıları üretir.

 

Yeni LEGO Education Spike Essential 45345 seti, ilkokul için STEAM müfredatlar arası çözümüdür. SPIKE Essential, çocukları okuryazarlık, matematik ve sosyal-duygusal gelişimi teşvik ederken uygulamalı etkinlikler yoluyla STEAM konularını incelemeye teşvik eder. Bu yeni LEGO Education seti, sorunları hikaye anlatımı, günlük temalarla ilgili öğrenme modülleri, farklı kişiliklere sahip Minifigürler ve LEGO yapım malzemeleri aracılığıyla ele alıyor.

 

Minifigürler: Farklı kimlikler ve özellikler, STEAM öğrenimini ilişkilendirilebilir hale getirir.

İstiflenebilir LEGO Yapım Parçaları: Kolay yapım ve erişilebilir uygulamalı öğrenme için istiflenebilir.

Pin: Yaratıcı LEGO yapım parçalarını LEGO Technic malzemelerine ve elemanlarına bağlar.

16x16 Beyaz Taban Plakası: Öğrencilerin yaratıcı fikirlerine, modellerine ve hayal gücüne hazır bir "boş tuval".

LEGO Technic Küçük Hub: Hub'ı motorlara, sensörlere, diğer LEGO öğelerine ve Bluetooth'a bağlayarak ilgi çekici etkileşimli modeller oluşturun.

Küçük Tekerlek: Daha iyi manevra kabiliyeti sağlar ve küçük motora mükemmel uyum sağlar.

LEGO Technic 3x3: Renkli Işık Matrisi 10 renkte desenler ve animasyonlar oluşturmak için dokuz pikseli ayrı ayrı programlayın.

LEGO Technic Renk Sensörü: Renkleri algılar ve yaratımların çevrelerine tepki vermesini sağlar.

LEGO Technic Küçük Açılı Motor: Kompakt tasarım profili ve mutlak konumlandırmaya sahip yerleşik dönüş sensörü, LEGO yapılarına hayat verir.

Aksesuarlar: Aksesuarlar ve dekoratif öğeler öğrencilerin hikayelerine eğlenceli bir dokunuş katar.

SPIKE™ Essential’ı WeDo 2.0’dan Farklı Kılan Yenilikler Neler?

SPIKE™ Essential, LEGO® Öğrenme Sistemi’ndeki diğer eğitim setleriyle uyumlu olarak çalışır. Öğrenciler bu sayede daha gelişmiş ve farklı robotlar inşa edebilirler. WeDo 2.0’da bu özellik olmadığı için sadece kendi parçalarıyla robot tasarlayabiliyorduk.

2) WeDo 2.0 yalnızca simge bloklarıyla kodlama yapmaya müsaitken SPIKE™ Essential ile seviyelere uygun kodlama dillerini tercih edebilirsiniz. Robotik kodlamayı daha önce tecrübe etmemiş ilkokul öğrencileri için simge bloklarıyla başlayıp, ilerleyen seviyelerde metin tabanlı kodlamaya geçiş yapabilirsiniz.

3) Öğretmenler, sınıflarındaki öğrencilerin seviye farkını daha net ve ayrıntılı olarak gözlemleyebilir. Etkinlik sonrası değerlendirmelerle, her öğrencinin seviyesine ilişkin analiz süreçleri kolaylaşır.

4) SPIKE™ Essential'ın hassas renk sensörüyle çizgi takibi yapmak kolaylaşır. Bu sensör yardımıyla çok daha gelişmiş robotlar tasarlayıp inşa etmek mümkündür.

5) WeDo’da olmayan 6 eksenli Jireskop sensörünü istediğiniz zorluk derecesinde programlayarak projelerinizi zenginleştirebilirsiniz.

6) SPIKE™ Essential’ın içindeki motorlar derece, tur, saniye ve sürekli çalış seçenekleriyle programlanabilir bir yapıdadır. Öğrenciler bu yenilik sayesinde robotlarını, sınırlanmadan çok daha özgür bir şekilde tasarlayıp inşa edebilirler.

 


Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5