STEM Eğitim Materyali; Gears! Gears! Gears!

STEM Eğitim Materyali; Gears! Gears! Gears!

Science, Technology, Engineering ve Math (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) bilim dallarına ait kelimelerin kısaltılmasından oluşan kelime STEM, 2011 yılından beri Amerika’da uygulanmakta. Çocukların okul öncesi yaşlarda sahip olduğu yaratıcılığın desteklenmesiyle kazanılan merak, çözüm odaklı çalışma disiplini, üretim ve buluş yapma becerilerini temel alan STEM eğitiminin ülkemize gelişi ise 2015’i buldu.

Bu yazımız; bizim Robokids olarak satışa sunduğumuz dünyada da STEM odaklı oyuncaklar kategorisinde birçok ödül alan Learning Resources markasına ait Gears! Gears! Gears! incelemesi olacak.

Peki nedir bu Gears! Gears! Gears! 

Gears;  4 yaştan itibaren çocukların,  etkileşimli ve hareketli kreasyonlar yaratmalarına olanak sağlayan bir ‘dişliler kümesi’. Gears! Gears! Gears! ile erken yaşta tanışan çocuklar; ince motor, mühendislik, sebep- sonuç ilişkisi kurabilme, el-göz koordinasyonu ve yaratıcılık gibi becerilerini geliştirirler. Biz bu oyuncağı çok seviyoruz!  Çocuklarını STEM temelli eğitime hazırlamak isteyen, hangi oyuncaktan başlaması gerektiğini bilmeyen veya çocuklarının yaratıcı oyunlar oynamasını isteyen ebeveynler için önerdiğimiz bu oyuncak; çocukların hayal gücü ve yapım becerisini geliştirmesinin yanı sıra yetişkinler ve çocuklar için birlikte çalışabilecekleri ve de daha kaliteli zaman geçirebilecekleri  harika  bir materyaldir. 5 veya 6 yaş gruplarındaki çocuklarda ise sebep-sonuç ilişkisinin kavram olarak daha da oturmuş olması çocukların; oyundan daha fazla keyif almalarını ve kendi özgün hareketli kreasyonlarını oluşturmalarını sağlamakta.

Farklı temalarda üretilen tüm Gears! Gears! Gears!  setler,  diğer tüm setlerle de uyumluluk göstermekte. Farklı temalarda satın alabileceğiniz setlerimiz ile çocuklar,  yaratıcılıklarını sınırlandırmadan kendi hareketli tasarım ve kombinasyonlarını  da yaratabilirler.