Kaliteli ve En Güzel Oyuncaklar

Çocukların hayal dünyalarını geliştirmeye destek sağlayan pek çok oyuncak çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında kız çocuklar için üretilmiş oyuncak bebekler, bebek giydirme oyunları gibi özellikli ürünlerin yanı sıra hem kız hem de erkek çocukların oynaması için ideal Lego çeşitleri, yap-boz oyuncaklar gibi değişik ürün seçenekleri de yer almaktadır.

Erkek çocukların dinamik yapısına uygun ve hayran oldukları çizgi film kahramanlardan tasarlanmış oyuncak çeşitleri de ince ayrıntıları ile göz dolduran tasarımlarla sunulmaktadır. Minik kahramanların fiziksel gelişimini ilerleten ve aynı zamanda muhakeme güçlerinin gelişimine destek sağlayan oyuncaklar hem çocuklar hem de ebeveynleri tarafından en çok tercih edilen oyuncaklar arasında bulunmaktadır.

 

Çocukların Hayal Dünyasını Yeni Oyuncaklar ile Geliştirin

Çocuk sağlığını ilk planda tutan tasarımlarıyla ilgi uyandıran oyuncak kategorisinde sayısız özellikte, eğlenceli ve öğretici oyuncak çeşidi yer almaktadır. Çocukların bireysel olarak keyifle oynayabileceği sayısız oyuncak çeşitleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra çocukların, en sevdikleri arkadaşları ve aileleri ile beraber toplu olarak oynayabilecekleri oyuncak çeşitleri de ilgi çekmektedir.

Oyuncak arabalar, akülü arabalar, çocukların kendi kendilerine karar verebilme yeteneklerinin gelişmesine destek sunarak öz güven gelişimine de katkı sağlar. Bu tür minyatür araba çeşitlerinin belirli yaş grupları için aküsüz ve manuel olarak çalışan çeşitleri de yer almaktadır. Yaş aralığı olarak 0-24 ay, 2-4 yaş, 5-7 yaş, 8 -12 yaş ve 12 yaş üzeri üretim yapılan oyuncaklar, çocukların küçük motor becerilerinin ilerlemesine destek sağlar.

Karakterine ve temasına göre gruplandırılmış hayvanlar, dizi film ve çizgi film karakterleri, şehir temalı olanlar oyuncak kategorisinde yer almaktadır. Kız çocuklarının her yaşta vazgeçilmezi olan Barbie oyuncak puzzle lar yaygın oyuncak çeşitleri ile beğeninize sunulmuştur. Bu oyuncak çeşitlerinin yanı sıra eğitici temalı olanlar, yaratıcılık kazandıran özel oyuncaklar gibi pek çok değişik oyuncak çeşidi, kategoride geniş alternatifler ile sunuluyor.

 

Oyuncak Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Çocuğunuz herhangi bir oyuncak mağazasında bir oyuncağı çok beğenip satın almanızı isteyebilir. Buna rağmen oyuncaklar yalnızca dış görünüşü ile alakalı olan bir ürün değildir. Çocukların gelişiminde önemli desteği olan oyuncakların seçimi, pek çok önemli kritere göre yapılmalıdır. Ebeveynler çocuklarına oyuncak satın alırken aşağıdaki konulara kesinlikle özen göstermelidir. Bunlar;

 

* Oyuncak yönetmeliğine göre üretim yapılan ve üstünde CE işareti olan oyuncaklar satın alınmalıdır.

* Çocuğun yaşı ve cinsiyetine uygun olan oyuncaklar olmalıdır.

* Oyuncak silah, tüfek gibi şiddet barındıran oyuncak çeşitlerinden uzak durulmalıdır.

* Doğal bileşenler barındıran çocuğa hiçbir şekilde zarar vermeyecek olan oyuncaklar tercih edilmelidir.

* Çocuğun yaşına uygun olarak kendisini geliştirmesine katkı sağlayacak çok farklı cinsten oyuncaklar satın alınmalıdır. Tek yönlü oyuncak tercihi ile çocukların yaratıcılıkları engellenmemelidir.

* Tanınmış ve güvenilirliği kanıtlanmış markaların oyuncakları seçim yapılmalıdır.

* Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayan, kötü etkileşimi teşvik etmeyen oyuncak çeşitleri, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için çok önemlidir.

 

Yetişkinlere Özel Oyuncak Çeşitleri

Arkadaş toplantılarının ve uzun gecelerinin en keyifli aktiviteleri olan PathWords, Lego ve puzzle gibi oyuncak çeşitleri de kategoride pek çok değişik çeşidi ile bulunmaktadır. Ailenin bir arada sosyalleşmesi için bu tür grup oyunları önemli katkı sağlamaktadır. Eğitici yönü ile öne çıkan Puzzle gibi eğlenceli yap-boz oyunları, eğlendirirken öğretmeyi de hedeflemektedir.

Yerli ve yabancı sayısız marka tarafından üretim yapılan grup oyunlarına, keyifli yap-boz ve puzzle alternatifleri eşlik ediyor. Bireysel olarak da coşkuyla yapacağınız puzzle çeşitleri, sosyalleşmek için de keyifli bir aktivite özelliği taşımaktadır. Yaptığınız puzzle çeşidini bir arada tutmak için üretim yapılmış yapıştırıcı ile sabitleyerek duvarınızda muhteşem bir pano da elde edebilirsiniz. Üstelik bu tür ürünler, kendiniz için olduğu kadar sevdikleriniz için de muazzam bir hediye özelliği taşıyor.

Oyuncak fiyatları, oyuncakların yerli veya yabancı markalı oluşuna, kullanılan materyale ve oyuncağın temasına göre değişiklik göstermektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5