Bahçede Rüzgar (Pusteblume) Denge Oyunu

Topa, nefesini kontrol ederek öyle bir üfle ki çiçeklerinin olduğu bölgeye gitsin. Böylelikle çiçeklerini toplamaya hakkın olsun! Bahçede Rüzgar (Pusteblume) keyifli bir üfleme oyunudur.

 

Avusturya'da üretilmiştir.

 

5 yaş ve üzeri çocuklarda nefes ve konuşma becerilerinin gelişimine yardımcı olur. Bahçede Rüzgar (Pusteblume) oyununun hedefi oyuncuların topu kendi rengindeki bir çiçeğe yuvarlayarak kendi rengindeki bütün çiçekleri ilk olarak toplayan oyuncu olmaktır.

 

Bahçede Rüzgar (Pusteblume) Nasıl Oynanır?

* Oyun kutu içinde oynanır. Öncelikle yuvarlak çiçeklerin tamamı karıştırılarak gelişigüzel oyun alanındaki çiçek yuvalarının üstüne gelecek biçimde yerleştirilir.

* Oyun alanı ortasındaki kelebekli yuva boş koyulur ve sonra 4 çiçek kartı karıştırılır.

* Her oyuncu kapalı olan kartlardan bir adet çeker ve sonra önüne açık olacak şekilde koyar. Bu karttaki çiçeğin rengi oyuncuya hangi renk çiçekleri toplaması gerektiğini belirtir.

* Hedefe uygun seçilen top kelebekli yuvaya yerleştirilir.

* Oyuna en küçük oyuncu başlar ve saat yönünde devam eder.

* Sırası gelen oyuncu topu başka bir alana yuvarlayıncaya kadar istediği sıklıkta ve zamanda üfler. Üflerken topa kesinlikle dokunmamalıdır!

* Oyuncu topu istediği yöne üfleyebilmesi için oyun kutusunu önceden en ideal pozisyona döndürebilir.

* Şayet top çiçekler arasındaki dörtgen bir tarlaya yerleşir ise oyuncu topa komşu olan yuvalardaki kendi rengindeki bütün çiçekleri toplar. Diğer çiçeklerden hiçbiri kendi renginde olmazsa hiç çiçek toplayamaz.

* Şayet top bir çiçek yuvasının üstüne yerleşir ise bu durumda oyuncu kendi renginde dilediği bir çiçeği oyun alanından alabilir ve önüne koyar.

* Sıra bir diğer oyuncuya gelir.

* Top bir defa oyun alanının dışına üflenir ise ya da iki tarla arasında kalır ise oyuncu topu yeniden ortadaki başlama konumuna yerleştirir. Buradan başarıncaya dek istediği sıklıkta üfleyebilir. Bir oyuncu kendi rengindeki en son çiçeği oyun alanından aldığı zaman oyun biter ve bu oyuncu oyunu kazanır.

Oyuncu sayısı: 2-4 oyuncu


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4