Eğimli Bulmaca (Tilt)

Sınıflar için mükemmeldir!

Bu kit sınıfınızda 8 adet kendine özgü Akıl Oyunları Köşesi oluşturmak için yönergeler ve materyaller barındırmaktadır. Öğrenciler bu 8 köşede oynarken ve ihtiyaç hissettiklerinde basamaklandırılmış ipuçlarından yararlanarak problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirirler. Eğimli Bulmaca (Tilt) akıl oyununu çözerken yaşanılan ‘İşte! Bu’ tecrübesi öğrencilere yeni yollarla mantık çalıştırmaları ve daha zorlu sorulara yaklaşmalarında gerekli olan güveni kazanmaları için cesaret sağlar.

 

Öğrenme Becerileri: Uzaysal algı, problem çözme ve eleştirel düşünme.

 

Tilt, 8 yaş ve üstü herkesin keyifle oynayabileceği, düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiren bireysel muhteşem oyundur.

 

Eğimli Bulmaca (Tilt) Nasıl Oynanır:

Eğimli Bulmaca (Tilt) Oyununun amacı mavi düğmeleri düşürmeden, yeşil düğmelerin hepsini oyun alanının orta bölümünden aşağıya düşürmektir. İlk olarak görev kartında göründüğü biçimde engeller ve düğmeler yerleştirilir. Oyun alanının kenar kısımlarından orta alanlara bastırarak oyun alanı hareket ettirilir ve düğmelerin kayması sağlanır.

 

Düğmelerin alanının yarısına kadar kaydıracak biçimde hamleler yapılamaz. Her hamlede bütün düğmeler kenara kadar kaymak mecburiyetindedir. Bu biçimde bulunduğumuz görevdeki bütün yeşilleri oyun alanının ortasından aşağıya düşürdüğümüzde bu görevi başarmış sayılırız. Fakat dikkat etmemiz gereken şey mavi düğmelerin aşağıya düşmemesidir.

 

Eğimli Bulmaca (Tilt) Oyun İçeriği:

* Hareketli bir oyun alanı

* Kolaydan zora doğru giden 40 değişik görev kartı

* 6 adet gri engel parçası

* 4 adet kayan mavi düğme

* 2 adet kayan yeşil düğme yer almaktadır.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4