Lego Creator 10265 Ford Mustang

1960'ların Ford Mustang’ını inşa et ve kendine özel hale getir!

Koyu mavi kaportası, beyaz yarış çizgileri, sert görünümlü hava deliği, havalı 5 telli jantları ve yol tutuşlu lastikleriyle kendi Ford Mustang’ini yap! Ford ile ortak geliştirilen bu muhteşem model, 1960’ların simgeleşmiş güçlü Amerikan arabasının büyüsünü yakalıyor ve bir süperşarj, arka ördek kuyruğu spoyler, büyük egzoz boruları, ön çene spoyleri ve bir nitröz oksit tankı dahil çeşitli kişiselleştirme opsiyonlarına sahip. Ekstra sert bir görünüm için arka aksın yüksekliğini bile ayarlayabilirsin! Bagajı açarak eşyalarını koy ve kaputu kaldırarak aküsü, hortumları ve hava filtresi olan detaylı büyük 390 V8 motoru incele. Sonra şık koltukları, radyosu, orta konsol vitesi ve çalışan direksiyonu olan detaylı iç kısma erişmek için kapıları aç ya da tavanı çıkar! Baskılı bir mustang ızgara amblemi, GT amblemleri ve çeşitli plakalar, bu olağanüstü LEGO® Creator Expert modeline son dokunuşları katıyor!

LEGO CREATOR FORD MUSTANG

LEGO Creator1967 Ford Mustang GT Fastback şimdiye kadar en iyi tasarlanmış model otomobiller arasında yerini alan muhteşem bir yapım setidir. Bu nedenle LEGO’nun en özel setlerinden bir olarak kabul ediliyor. Hem otomobil meraklıları hem de LEGO severler için özel bir ürün olduğu konusunda birçok kişi tarafından kabul edilmiştir.

Bazı otomobiller özellikle LEGO için model olmaya çok yakışıyor ve bunların başında tartışmasız 1967 Model Ford Mustang geldiği rahatlıkla söylenebilir. Çünkü bu model, ünlü kaynak kalitesinin özelliklerini doğru bir şekilde yakalayarak aracın orijinali ile muhteşem benzerlikler gösteriyor.  Arka tarafa doğru aerodinamik fastback tasarımı ve radyatör ızgarasının etrafındaki şekli de birebir benzer özelliklerin başında geliyor.

Koyu yeşil, Bullitt filminden sonra muhtemelen Ford Mustang’e en çok yakıştırılan renktir, ancak bu koyu mavi tasarımın da çok etkileyici bir görüntüsü olduğunu söyleyebiliriz. Acapulco Mavisi olarak bilinen bu renk orijinal renge göre daha açık olmasına rağmen arabanın gerçeğine oldukça sadık kalındığı görülüyor.

LEGO Creeatör1967 Ford Mustang GT Fastback, 34 cm uzunluğundadır ve  2018’deki 10262 James Bond Aston Martin DB5’i az bir farkla da ola geçmiştir.  Bu nedenle araçların gerçeklerinin arasındaki ölçeklendirme de gerçeğine oldukça yakındır. Ford Mustang 1967 diğer Creator Expert araçlarıyla karşılaştırıldığında, beklenenden daha fazla ilgi görmüştür. 

Aracın klasik tasarım özellikleri modelin tamamına hâkimdir ve bu özelliklerin başında radyatör ızgarası gelmektedir. Belirgin şekilde açısal özellikleri vurgulu bir şekilde tasarlanmıştır ve meşhur Midilli ambleminin kenarlarına yerleştirilmiş ikiz farlarında da orijinaline sadık kalınmıştır. Bu amblem,  açık mavi ve gri karışımı 1×3 karo üzerine basılmıştır, böylece orijinal arabadaki sembolü çevreleyen ağıl ortaya çıkarılmıştır.

LEGO Creator 10265 Ford Mustang muhteşem bir model araba setidir. Son derece keyifli bir yapım deneyimi sağlar. Model tamamlandığı zaman kesinlikle muhteşem görünür ve aracın orijinal özelliklerini neredeyse her yönüyle yansıtır.  Koyu mavi rengi, yarış çizgileri meraklıları tarafından oldukça beğeni almıştır. Hem motor bölmesi hem de iç kısım inanılmaz derecede gerçekçidir ve detaylara neredeyse birebir aynı özellikleri taşımaktadır.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4